
A háziorvosi praxisokban alkalmazható prevenciós módszerekre, új diagnosztikai és terápiás lehetőségekre, továbbá a telemedicinára és a digitális megoldásokra fókuszált a Családorvos Kutatók Országos Szervezetének (CSAKOSZ) XXIII. kongresszusa. A Debreceni Egyetem Családorvosi és Foglalkozás-egészségügyi Tanszék által szervezett háromnapos tanácskozáson több mint kétszáz szakember vett részt. A konferencia résztvevői az életmódorvoslással, a prevencióval és a korszerű terápiás módszerekkel kapcsolatos számos új kutatási eredményt ismerhettek meg. Hangsúlyos szerepet kaptak az elhízás és a cukorbetegség kezelésének új megközelítései, a kardiovaszkuláris kockázatok csökkentését célzó legmodernebb terápiák, valamint az alapellátásban alkalmazott ultrahangdiagnosztikai lehetőségek.
A DeriCom lehetőséget kapott az érdeklődőkkel megismertetni, hogy egy korszerű háziorvosi szoftver milyen lehetőségeket kínál a betegségek korai felismerésének a területén.
Betegségek korai felismerése
A fejlett számítógépes algoritmusok és a gépi tanulási technikák képesek olyan minták és összefüggések felismerésére, amelyeket a hagyományos diagnosztikai módszerek nem képesek észlelni. Az ilyen rendszerek képesek az elektronikus egészségügyi nyilvántartások adatainak, a laboratóriumi eredményeknek, az okos eszközök által rögzített élettani adatoknak, képalkotó vizsgálatok képanyagának az elemzésével azonosítani azokat a mintákat vagy tendenciákat, amelyek egy adott betegségre vagy állapotra utalhatnak.
NetDoktor Prevenció modul
A NetDoktor Prevenció modul feladata a páciensek egészségi állapotának a figyelemmel kísérése, életmódbeli adataiknak kérdőíveken és fizikális vizsgálatokon keresztüli megismerése, kezelése. Az adatok alapján a szoftver képes különböző rizikó mutatókat (SCORE, CV rizikó, FINDRISC, stb.) számolni. Az adott páciens rizikófaktorai és egészségügyi adatai alapján a program elkészíti a személyes egészségtervét, melyet a kezelő orvos tovább pontosíthat. Az egészségterv feladata, hogy konkrét javaslatokat fogalmazzon meg az egészséges életmód, életvitel folytatására, a személy egészségi állapotának javítására. Az egészségterv keretében a kezelő orvos prevenciós szolgáltatásokra (szűrővizsgálatok, gyógytorna, gyógymasszázs, szenvedélybetegségek leszoktatására irányuló kezelések, stb.) is tehet javaslatot.
SZJA kedvezmény prevenciós szolgáltatásokra
Az egészségterv alapján igénybe vett prevenciós szolgáltatások költsége, amennyiben azokat magán szolgáltatónál veszik igénybe, egészségpénztári tagság esetén elszámolható az egészségpénztári számla terhére. Ezen túlmenően azok értékének 10%-a egyéni adókedvezményként érvényesíthető, az egyéni befizetések után járó adókedvezmény keretén belül, egy évben maximum 150.000 Ft értékben.
FIGYELEM: Egészségtervet az Egészségpénztárakkal erre a feladatra szerződött orvossal, intézménnyel lehet készíttetni. Nem elégséges, ha az adott orvosnak, háziorvosnak, intézménynek csupán – egészségterv készítésére nem vonatkozó - egészségügyi szolgáltatói szerződése van a páciens Egészségpénztárával.
Ha Ön is szeretne egy olyan medikai szoftvert, amely az egészségügyi ellátást a legmodernebb technológia segítségével támogatja, és hatékony megoldást kínál a napi feladatok kezelésére, ne habozzon kapcsolatba lépni velünk! Cégünk személyre szabott megoldásokat kínál, amelyek segítenek az orvosi gyakorlatok és rendelők munkájának egyszerűsítésében, miközben biztosítják a legjobb orvosi eredményeket és a páciensbiztonságot.
További Blog
